UKRYJ ZDJĘCIE [-]
CZYTAJ WIĘCEJ
JAK PRZYGOTOWAĆ PLIKI DO DRUKU OFFSETOWEGO JAK PRZYGOTOWAĆ PLIKI DO DRUKU CYFROWEGO JAK PRZYGOTOWAĆ PLIKI DO DRUKU NA PLOTERZE JAK PRZYGOTOWAĆ PLIK NA LAKIER DIGITAL MATT JAK TWORZYĆ WERSJE JĘZYKOWE I ADRESOWE JAK WYGENEROWAĆ I ZNORMALIZOWAĆ PLIKI PDF JAK PRZYGOTOWAĆ BAZĘ DANYCH JAK PRZESŁAĆ PLIKI PROOFY CYFROWE WYKROJNIKI TECZEK WARUNKI SKŁADANIA ZAMÓWIEŃ REGULAMIN PRZECHOWYWANIA TOWARÓW SPECYFIKACJA JAKOŚCIOWA PRODUKTU GOTOWEGO
 
PRZYKŁADOWE REALIZACJE NASZE REFERENCJE KONTAKT Z DORADCĄ

STRONA GŁÓWNA / TECHNOLOGIA / ZAGADNIENIA TECHNICZNE / JAK PRZYGOTOWAĆ PLIK NA LAKIER DIGITAL MATT

Nowy cyfrowy lakier pozwala na zdefiniowanie w projekcie pewnych obszarów matowych, pozostawiając inne obszary błyszczące. Matowy efekt jest najbardziej zauważalny przy stosowaniu na ciemnych obszarach, które będą delikatnie błyszczeć, ewentualnie na bardzo delikatnych kolorach pozostawiających efekt błysku papieru.
 
Zasada tworzenia plików z użyciem lakieru cyfrowego dla wielu programów wygląda podobnie i opiera się na czterech podstawowych zasadach: 
 
1. W otwartym dokumencie dodaj nowy kolor i zdefiniuj jako dodatkowy nazywając go „DigMatte”. Nie mają znaczenia składowe wypełnienia.
2. Utwórz obiekt wektorowy o pożądanym kształcie, który będzie określał miejsce lakierowania i wypełnij go wcześniej utworzonym kolorem.
3. Koniecznie zaznacz nadrukowanie wypełnienia (overprint fill) na obiektach, które będą określać miejsce lakierowania i wypełnione są stworzonym kolorem dodatkowym.
4. Wygeneruj plik PDF z ustawieniami drukarskimi z zachowaniem kolorów dodatkowych.

Zapraszamy także do zapoznania się z poniższą instrukcją: