Druk katalogów

Wysokiej jakości katalogi i broszury mają moc zachęcenia klienta biznesowego do współpracy, a klientów indywidualnych do zakupu dóbr lub usług. Dlatego dbamy o to by były idealne w każdym calu. W drukarni Mellow możemy wydrukować katalogi szyte lub katalogi klejone w dowolnym nakładzie – już od jednej sztuki. 


Podłoża i uszlachetnienie

can't load image

Oferujemy szeroką gamę podłoży drukarskich: od tradycyjnych papierów kredowych czy offsetowych, do setek rodzajów ozdobnych. Współpracujemy z największymi dostawcami papierów w Europie, dlatego dla naszych klientów możemy zamawiać materiały niestandardowe, jeśli w naszej ofercie nie ma idealnie pasującego podłoża. Ponadto przy druku katalogów, kluczowy jest wybór uszlachetnień, które mogą dotyczyć całej publikacji, wybranych stron lub tylko okładki.

Najczęstszym uszlachetnieniem okładki katalogów są: złocenie, hot-stamping  (folią złotą, srebrną oraz foliami kolorowymi i dyfrakcyjnymi), a także wybiórczy lakier UV oraz nałożenie folii np. aksamitnej, błyszczącej czy matowej. Wnętrze katalogu zdobimy, przykładowo, lakierem dyspersyjnym matt, błysk lub soft touch (delikatnym w dotyku). Wszystko po to, aby publikacja nabrała niepowtarzalnego charakteru.

Wykończenie

can't load image

Drukujemy katalogi w dowolnym formacie. Wybór formatu, objętości, rodzaju i gramatury papieru to jednak nie wszystko, aby zaplanować wysokiej jakości produkt. Pierwszy kontakt odbiorcy z katalogiem stanowi jego oprawa, dlatego dokładamy wszelkich starań, aby dobrać najlepsze rozwiązanie. Katalogi szyjemy zeszytowo, dodajemy dwa lub cztery oczka do segregatora lub korzystamy z opraw klejonych (w tym solidnego kleju PUR). Nietypowe wykończenia nie stanowią dla nas problemu – możemy zastosować różnobarwne nity, zatrzaski, a także zdobić publikację nićmi ozdobnymi.

 

Przy ustalaniu specyfikacji produkcyjnej katalogu doradzamy formę wykończenia w zależności od tego, jaka ma być jego żywotność. Aby utrwalić katalog, warto zainwestować w oprawę klejoną PUR, czy zafoliować okładkę.

Opakowania i etui

can't load image

Kropkę nad „i” w produkcji katalogów stanowią eleganckie etui, w którym układamy gotowy produkt. Doradcy klienta proponują takie rozwiązania, by katalog i etui stanowiły spójną całość. Możemy użyć tych samych materiałów oraz uszlachetnień lub doradzić inne, które będą doskonale komponować się z katalogiem.

 

Wykonujemy także opakowania zbiorcze do wysyłki – tradycyjne oraz nietuzinkowe, ponieważ wierzymy w to, że sposób zapakowania katalogu wpływa na jego odbiór przez klienta docelowego. Jeśli masz określony budżet na wykonanie tych produktów, nasi doradcy służą radą w związku z optymalizacją druku pod względem cenowym i jakościowym. Nie zawsze drożej znaczy lepiej, a wiedza i możliwości technologiczne dają nam szerokie pole do popisu.

Katalog klejony czy katalog szyty?

can't load image

Zanim wybierzesz sposób wykonania katalogu, daj nam znać do czego będzie Ci potrzebny. Jeśli będzie cennikiem lub katalogiem technicznym, który Twoi klienci będą intensywnie użytkować, polecamy wybrać katalog szyty drutem (spiralą) lub katalog klejony PUR. Oba rozwiązania zapewnią trwałość produktu, co jest ważne nie tylko ze względów praktycznych, ale też wizerunkowych. Skoro o wizerunku mowa… Dysponujemy technologiami, które pozwalają nam na produkcję prestiżowych katalogów: wykonujemy katalogi szyte nićmi ozdobnymi w różnych kolorach czy albumy kaszerowane. Do katalogów produkujemy ozdobne pudełka z uszlachetnieniami. W dobie Internetu, gdzie codziennie dociera do nas tysiące komunikatów, trzeba zaprezentować odbiorcy wyjątkowe materiały marketingowe. Wierzymy, że to skuteczny sposób przykucia jego uwagi. Przyjdź na konsultacje lub napisz do nas, a doradzimy Ci jaki katalog wybrać.

Kontakt

Uzupełnij swoje dane, a nasz Doradca skontaktuje się z Tobą!

Nasza strona WWW używa technologii Ciasteczek (Cookie). Korzystanie z serwisu oznacza Twoją zgodę na ich używanie zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Sprawdź politykę prywatności.