Druk wielkoformatowy

W Mellow zamówisz nie tylko druk nisko- i wysokonakładowy, ale także WIELKI FORMAT w najwyższej jakości na rynku! Drukujemy na materiałach banerowych, folii i papierze.

Jeśli mieszkasz lub bywasz w Krakowie, możesz zobaczyć w przestrzeni miejskiej wiele naszych realizacji m.in. duży baner pokrywający budynek przy ul. Kieleckiej 2, w którym mieści się siedziba oddziału cyfrowego. Reklamy wieloformatowe to nie tylko nośnik informacji handlowej. Można je wykorzystywać do wzbogacenia przestrzeni np. odwzorowania części starego budynku lub do zakrycia siatki remontowo-budowlanej. Przy krakowskim rynku zakryto w ten sposób 8 kamiennic, a środki pozyskane z reklamy zostały przeznaczone na ich odrestaurowanie. Warto pamiętać, że najbardziej kreatywni reklamodawcy zyskują przewagę konkurencyjną – jest to niezaprzeczalny argument, aby zaplanować wydruki wielkoformatowe dla swojej firmy.Wydruki na wielkim formacie

can't load image

Druk wielkoformatowy to technika poligraficzna sosowana do produkcji billboardów, banerów reklamowych, szyldów czy tablic, ale także mniejszych form, takich jak stojaki, plakaty XXL czy roll-upy. Zastosowanie druku wielkoformatowego jest niezwykle szerokie. Reklamy na samochodach dostawczych, ścianach budynku, mobilach, ścianki wystawiennicze czy fototapety – wszystko to może być wykonane dzięki tej technologii. Oprócz plakatów i roll-upów (papier, płótno), produkujemy materiały drukowane na folii lub płótnie Canvas. Obraz na takim płótnie daje efekt naturalnie namalowanego, nie zaś drukowanego, dlatego klienci często wykorzystują wydruki na płótnie do dekoracji wnętrz (w szczególności fotoobrazy).

Technologia

can't load image

Wśród technik druku wielkoformatowego wyróżniamy m.in. druk solwentowy, lateksowy oraz wielkoformatowy druk UV. Solwent, najtańszy i najpopularniejszy, dedykowany jest drukowi reklam zewnętrznych, ze względu na jego wysoką odporność na czynniki atmosferyczne. Droższym, ale bardziej ekologicznym rozwiązaniem jest druk lateksowy. Tusz do druku jest produkowany na bazie wody i lateksu i nie zawiera w składzie toksycznych rozpuszczalników. Z tego powodu jest chętnie wykorzystywany do dekoracji mieszkań np. w postaci fototapet, ale także instytucji takich jak szpitale dziecięce, czy przedszkola. Druk UV uznawany jest za najdokładniejszy, zbliżony jakością do precyzyjnych wydruków fotograficznych. Jego nazwa wzięła się od rodzaju używanych farb – utrwalanych promieniowaniem UV.

Roll - upy

can't load image

Roll-upy to jeden z najbardziej popularnych wydruków wielkoformatowych. Nie ma się co dziwić – jest relatywnie niedrogi, skuteczny marketingowo oraz mobilny (łatwy w transporcie). Roll-upy wykonane na wytrzymałym płótnie i prezentują zazwyczaj wysokiej jakości grafikę (o co warto dbać przy wydrukach wielkoformatowych). Mogą być wykorzystywane zarówno w pomieszczeniach, jak i na zewnątrz. My sami używamy ich do promocji naszej drukarni m.in. podczas organizowanych przez Akademię Mellow warsztatów „Drukuj inaczej”, czyli spotkań z klientami, na których prezentujemy możliwości łączenia papieru i technologii. Podczas tego wydarzenia można przyjrzeć się także roll-upom firm współpracujących z Mellow przy organizacji warsztatów np. naszych partnerów – dostawców papieru.


Kontakt

Uzupełnij swoje dane, a nasz Doradca skontaktuje się z Tobą!

Nasza strona WWW używa technologii Ciasteczek (Cookie). Korzystanie z serwisu oznacza Twoją zgodę na ich używanie zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Sprawdź politykę prywatności.