Drukarnia offsetowa

Szukasz drukarni do obsługi dużych kampanii reklamowych lub materiałów na potrzeby korporacyjne? Park maszyn przy ul. Zawiłej 61 w Krakowie czeka na kolejne wyzwania.

Mellow to między innymi drukarnia offsetowa, oferująca druk wysokonakładowy na arkuszach do formatu B1. Jakość druku kontrolujemy za pomocą odpowiednich maszyn, zapewniamy gwarancję logistyczną, magazynowanie produkcji oraz personalizację druków.

Nadruki offsetowe mogą być wykonane w kolorystyce 5+5 na różnych papierach do grubości 1,2 mm (karton 800g). Każdy wydruk wysokonakładowy może być uszlachetniony i oryginalnie wykończony – wysoki nakład nie stanowi przeszkody. Park Maszyn Mellow to dwie lokalizacje w Krakowie, ponad 20 maszyn o różnym zastosowaniu i 4 tysiące metrów powierzchni produkcyjnej.

Do czego druk offsetowy?

can't load image

Druk offsetowy najczęściej służy do produkcji materiałów reklamowych, książek, czasopism, kolorowych gazet i magazynów, opakowań i różnego rodzaju akcydensów, w dużym nakładzie. Druk offsetowy wykorzystywany jest do takich nakładów, ponieważ koszt przygotowania materiałów do druku jest wysoki. Cena jednostkowa będzie więc atrakcyjna wtedy, gdy koszt produkcji płyt offsetowych i uruchomienia maszyn rozłoży się na dużą ilość wydruków. W drukarni offsetowej produkujemy także wszelkie materiały, które nie mogą powstać na arkuszu A3+ dostępnym w drukarni cyfrowej. Pudełka, opakowania, etui, teczki zazwyczaj powstają właśnie w tym oddziale. Drukujemy do formatu B1. W drukarni mamy także plotery do druku wielkoformatowego, druk ekosolwentowy, o szerokości zadruku 1,5 metra. W Parku Maszyn Mellow posiadamy m.in. maszyny przystosowane do produkcji materiałów reklamowych, wykonasz u nas m.in katalogi, broszury, ulotki, zaproszenia, czy teczki  firmowe wycinanie za pomocą wykrojnika. Zajmujemy się także produkcją opakowań.

Czym jest druk offsetowy?

can't load image

Cały proces zaczyna się od stworzenia płyt offsetowych – osobnych dla każdego koloru z palety CMYK oraz, przy niektórych realizacjach, dodatkowej płyty z kolorem Pantone. Płyty offsetowe przygotowujemy do druku w naświetlarce. Kolor nanoszony jest na podłoże (najczęściej papier) za pomocą zespołów maszyn pokrytych gumowych obciągiem. Dlatego druk offsetowy nazywany jest także drukiem pośrednim. Wyróżniamy dwa rodzaje druku: offsetowy arkuszowy lub offsetowy zwojowy (rolowy). Jakość druku sprawdzana jest komputerowo oraz przez wykwalifikowanych pracowników, przy stanowiskach wyposażonych w maszyny do skanowania wydruków i lampy o odpowiedniej barwie. Drukarnia wzbogacona jest też w introligatornię, gdzie możemy wykonać uszlachetnienie wydruków i różne formy oprawy.


Kontakt

Uzupełnij swoje dane, a nasz Doradca skontaktuje się z Tobą!


Nasza strona WWW używa technologii Ciasteczek (Cookie). Korzystanie z serwisu oznacza Twoją zgodę na ich używanie zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Sprawdź politykę prywatności.