Technologia

Technologia to dziedzina, za którą dzisiaj bardzo trudno nadążyć. Staramy się temu sprostać.

Wieloletnie doświadczenie i śledzenie zmian w branży pozwala nam na umiejętny dobór urządzeń i zaproponowanie optymalnego, kreatywnego rozwiązania. Możemy drukować na niemal każdym podłożu drukarskim.

Digital

Technologia XXI wieku umożliwia nam wydrukowanie nawet jednej książki, plakatu, obrazu czy albumu. Materiały możemy uszlachetniać (złocenie, tłoczenie, lakier). Możemy je personalizować i zapakować w opakowanie z Twoją grafiką, a także grawerować. Zakres podłoży, na których drukujemy jest dzisiaj nieograniczony. Może to być papier, folia, PVC, szkło, drewno itd. Wszystko to jest wykonywane z najwyższą dostępną rozdzielczością (nie do rozróżnienia ze standardową technologią offsetową).

Offset

Technologia znana od wieków. Dzisiaj udoskonalona co do jakości i szybkości realizacji. Nasz park maszyn umożliwia druk do formatu B1 z wydajnością 15 tys. arkuszy na godzinę na każdej z maszyn. Możemy drukować na podłożach papierowych i kartonach do grubości 1,2 mm. Dzięki wdrożonej obecnie najnowocześniejszej linii do druku w technologii UV, wzbogacamy naszą ofertę o możliwość druku na materiałach niewsiąkliwych: papierach metalizowanych, PVC, foli, IML z dodatkowymi uszlachetnieniami inline, takimi jak skórka pomarańczowa, lakier UV, efekty holograficzne. Wykonujemy opakowania sprzedażowe (na leki, kosmetyki, produkty spożywcze), oraz do celów marketingowych np. na fotoalbumy, katalogi. Opatentowaliśmy też, unikatowy na skalę światową, system do bezkosztowego zabezpieczenia Twoich produktów.

Large Format

Posiadane urządzenia umożliwiają nam druk wielkiego formatu na materiałach płaskich oraz z roli. Dzięki wielu urządzeniom możemy drukować na banerach (frontlit, backlit, blockout), siatkach mesh, foliach samoprzylepnych (monomerycznych, polimerowych, wylewanych, do podświetleń), papierach (billboardowych bbs, citylight'ach, fotograficznych) oraz tekstyliach (flagach, proporcjach). Zakres podłoży twardych to: płyty PVC, PP, Dibond, Kappa, Plexa, karton, a także hips czy płyty piankowe.

Finishing

Wszystkie powyższe materiały, niezależnie od technologii, możemy uszlachetniać i wykończyć na wiele sposobów. Oprócz standardowych urządzeń do produkcji materiałów marketingowych, opakowań, banerów czy flag, posiadamy również nietypowe rozwiązania technologiczne i introligatorskie. Ich skalę i wyjątkowość chętnie pokażemy Ci na żywo – zapraszamy na konsultację.

Zagadnienia techniczne

can't load image

Jeżeli chcesz być pewny, że wyprodukowany u nas produkt będzie zgodny z Twoimi oczekiwaniami, upewnij się, że Twój grafik zna zasady przygotowania materiałów do druku. Przejdź do specyfikacji. Przypominamy w nich o bezwzględnych zasadach i procedurach, których zachowanie wyeliminuje różnice między Twoją wizją, a naszą produkcją. Wykorzystanie nowoczesnych maszyn drukarskich to 50% sukcesu. Drugie 50% leży w przygotowaniu projektu graficznego. Postaraj się zrobić to dobrze, ale nie martw się zanadto – posiadamy oprogramowania, które pomogą w wyłapaniu błędów.

Technologia

can't load image

To dzięki coraz wyższym wymaganiom Klientów wciąż się rozwijamy. Nasz park technologiczny i możliwości produkcyjne są dziś tak szerokie, dzięki dążeniu do realizacji Waszych potrzeb i marzeń. Dziękujemy!

Produkcja katalogu

Uchylamy rąbka tajemnicy z procesu produkcji katalogu firmowego. Katalog ma formę kaszerowanego albumu, ze sztywnymi stronami, rozkładającymi się na płasko. Okładka i etui zrobiono z papieru ozdobnego i uszlachetniono srebrnym hot-stampingiem. Katalog firmowy w takiej formie stanowi nie tylko produkt informacyjny, ale przede wszystkim wizerunkowy. Informacji o podobnych produktach szukaj tutaj: https://www.mellow.com.pl/wyjatkowe-wydawnictwa.html

Szycie japońskie

Szycie drutem (zeszytowe) lub spiralą to tradycyjne techniki łączenia papieru, które polecamy klientom w niektórych przypadkach (opcja niskobudżetowa). We współczesnej poligrafii pojawiają nowe sposoby wykończenia np. szycie ozdobnymi nićmi lub szycie japońskie. Przedstawiamy krótki filmik jak w introligatorni powstaje notatnik z ręcznie wykonanym szyciem japońskim. Takie notesy z własną, personalizowaną okładką można zamówić na https://www.drukujto.pl//notatniki/products/

Druk i wycinanie naklejek

W naszej drukarni możesz wyprodukować naklejki w różnych kształtach – nie tylko okrągłe czy kwadratowe. Jest to możliwe dzięki ploterom tnącym, które możemy zaprogramować niemal do dowolnego kształtu. Naklejki można wyciąć lub naciąć arkusz, aby ułatwić ich odrywanie. Drukujemy na folii lub papierze samoprzylepnym.

Sprawdzanie jakości druku

Wysoka jakość nie powinna być tylko sloganem reklamowym. W Mellow dysponujemy maszynami oraz doświadczonymi pracownikami, którzy sprawdzają wszelkie parametry druku. Najpierw maszyna skanuje wydruk, wyświetla dane na ekranie, a później analizuje je człowiek. Oczywiście pod światłem o odpowiedniej kolorystyce barw i za pomocą lupki.

Drukarnia Offsetowa

Wysokie nakłady zrealizujesz w Drukarni Offsetowej przy ul. Zawiłej 61 w Krakowie. Aby sprawnie realizować wysokonakładowe zlecenia, trzeba inwestować w  maszyny o wysokiej prędkości. Na filmiku prezentujemy fragment maszyny offsetowej KBA Rapida – rapido z j.hiszpańskiego oznacza „szybko, prędko”.

Naklejki – różne kształty

Druk i wycięcie naklejek w różnych kształtach to u nas nie problem. Przedstawiamy realizację kolorowych naklejek na notesy. Maszynę do wycinania (nacinania naklejek) ustawiamy według pliku z projektem graficznym naklejek. Plotery działają więc jak „komputerowe wykrojniki”. Dla klienta jest to opcja bardziej ekonomiczna, gdyż nie musi ponosić kosztu wyprodukowania wykrojnika. Na arkuszu mogą pojawić się różne kształty, ilości i wielkości naklejek.

Druk UV

Druk UV to jedna z najnowszych technologii druku. Jak to się odbywa? Tusze do druku UV to specyficzny rodzaj polimerów, które zostają utwardzone za pomocą promieniowania. Pozostają na podłożu drukarskim jako cienka warstwa kolorowego plastiku. Wykorzystuje się go do uszlachetnienia wizytówek, ulotek, katalogów, kart menu, ozdobnych broszur czy zaproszeń. W portfolio możesz znaleźć przykładowe realizacje: https://www.mellow.com.pl/realizacje.html

Hot Stamping

Hot-stamping to technika uszlechetnienia druku za pomocą folii hot-stampingowej i wypukłej matrycy. To nie tylko złocenie, czy srebrzenie. Do wyboru jest pełna paleta kolorystyczna folii: różne odcienie, folie brokatowe, holograficzne. Hot-stamping można (po przeprowadzeniu testów na podłożu drukarskim) wykonać na niemal każdym produkcie: katalogu, wizytówce, zaproszeniu, ulotce, ale także fotoksiążce, etui. https://www.mellow.com.pl/oferta.html

Czy kiedy idziesz do piekarni lub sklepu obuwniczego, dowiadujesz się na jakich maszynach zostały wyprodukowane Twoje zakupy? Tak samo jest w poligrafii. Chcemy ściągnąć z Ciebie konieczność zapoznania się z wiedzą dotyczącą technologii. Nie będziemy więc opisywać czym jest druk cyfrowy, druk offsetowy, druk LED, druk wielkoformatowy. Nie chcemy zanudzać Cię definicjami takimi jak uszlachetnienie druku, kaszerowanie, tłoczenie, grawerowanie. Mamy jednak nadzieję, że filmy pokazujące naszą codzienną pracę przy druku i w introligatornii Cię zainteresują. Możemy też przedstawić Ci przykładowe realizacje oraz referencje, jakie otrzymaliśmy od naszych Klientów. Sprawdź nas, zaufaj naszej wiedzy i doświadczeniu, a obiecujemy, że się nie zawiedziesz. Dla zainteresowanych udostępniamy materiały opisujące systemy kontroli jakości zarządzania w naszej firmie (DensytronicLogotronic). Wszystkie dane dotyczące tego, jak przygotować  materiały do druku, aby otrzymać oczekiwany produkt, znajdziesz w zakładce zagadnienia techniczne.

Nasza strona WWW używa technologii Ciasteczek (Cookie). Korzystanie z serwisu oznacza Twoją zgodę na ich używanie zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Sprawdź politykę prywatności.